Octagonová souprava


náhrdelník 100 cm (ústřední motiv 6 x 3 cm), náušnice 5 cm

16.04.2020

Velmi obdivuji precizní korálkářskou práci a návody paní Karly Mokrošové. Pravidelně sleduji její výrobky na FB, občas prolistuji její publikované návody a jednou mne velmi zaujal návod V okovech .

Přestože paní Karlička má barevnou kombinaci dokonale vymyšlenou a je to přesně můj šálek kávy, nebyla bych to já, abych do toho nevložila kousek svéhlavosti. Už před delším časem jsem si (v akci) objednala hlavní komponenty Swarovski octagony Crystal a vzhledem k jejich čistotě se mi k nim líbily na obšití čiré korálky Toho round tří velikostí. Kdybych bývala věděla... Naštěstí jsem s tvorbou vlastního narozeninového dárku začala s dostatečným předstihem. Návod je velmi precizně vypracovaný, přesto jsem narazila na určitá úskalí (průsvitné korálky jsou sice krásné, ale na práci pekelné), první kámen obšila 3x, než jsem byla spokojená. Pak už mi šla práce lépe od ruky, ale jak pospojovat tři motivy do jednoho většího na náhrdelník, byl oříšek. Snad se zadařilo. Jako úsměvné považuji vyřešení "závěsu" na řetízek. Používám už delší dobu komponenty z chirurgické oceli a tak jsem rozhodla zavěsit motiv na řetízek v metráži. Tak dlouho jsem řešila, jakou délku zvolit, až jsem se rozhodla ponechat dost atypicky celou délku. (Samozřejmě mám vymyšlenou i alternativní variantu, jak snadno řetízek v ppřípadě potřeby délkově přizpůsobit, ale to neprozradím.)

Technikou obšívání (peyote stehem) vytvořená sada ze SWAROVSKI ELEMENTS octagon 18x13mm, rokajlových korálků Toho v barvě Trans Rainbow Crystal ve velikostech 8/0, 11/0 a 15/0 a komponentů z chirurgické oceli za přispění větší špetky trpělivosti, času a improvizace.

Velkou dávku tpělivosti měl i můj muž, když mi dělal poradní sbor při práci a pak když fotil mne se sadou i sadu samotnou. Produktové foto čirých šperků je vyšší fotografická... Díky mu!

Odkaz na galerii šperků