Praha


výlet vlakem a turistika (nečekaně 18,6 km)

23.04.2024

Kvůli ohlášené odstávce elektřiny jsme se rozhodli udělat si výlet do metropole. Cíle v Praze si postupně sepisuji, ale seznam spíše přibývá, než abych si odškrtávala splněné.

Na cestu tam i zpět domů jsem vybrala Pendolino, takže jsme měli na procházky po metropoli asi 9 hodin čistého času. Vyprávěla jsem Michalovi ve vlaku, jak jsem překvapivě jednou projížděla těsně pod Barrandovskými terasami a v tu ránu tam jedeme :-) Popravdě, nová přístavba nás moc neoslovila a chátrající bazén se už asi záchrany nedočká.

Původně jsem měli v plánu hlavně Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty UK, ale na tu nakonec nedošlo (avšak na mém seznamu zůstává). Po příjezdu jsme si zašli na chlebíček do Ovocného Světozoru v pasáži Světozor (vchod z Vodičkovy nedaleko Václavského náměstí). A po svačince Michal navrhl zajít do Františkánské zahrady, kam ústí jeden z východů pasáže. Je to oáza uprostřed velkoměsta a je tam moc krásně. Pak jsme se jen tak procházeli a čekali, až zavolá Martin, že už má čas se k nám přidat. A najednou jsme u Národního divadla. Panorama města z mostu Legií je možná fotogeničtější než z Karlova mostu.

Pak už jsme se domluvili s Martinem na srazu u spodní stanice lanové dráhy Újezd. Přestože byl všední den dopoledne, tak lanovku využilo hodně lidí (turistů i našinců). Vyvezli jsme se až Petřín, ale rozhlednu a zrcadlové bludiště jsou další položky ponechané na seznamu. Martin nás pak odvedl pěšky dolů. Byla to zajímavá i dobrodružná cesta parkem, podél i skrz hladovou zeď, okolo vodopádu i tajemným průchodem. Nakonec po lávce přímo do OC Nový Smíchov. Tam jsme si dali skvělý oběd v Loving Hut a pak jsme se s Martinem rozloučili, měl svůj program a my ještě spoustu času na turistiku.

Tramvají z Anděla jsme se popovezli na Výtoň a odtud jsme došli pěšky na Vyšehrad. Tam je spousta zajímavých vyhlídek i turistických atraktivit. My se rozhodli pro expozici v Gotickém sklepě. Přehledné, výstižné, ne moc rozsáhlé a podle nás fajn. Když už jsme byli nedaleko Výtoně, došli jsme se podívat na Vyšehradský tunel.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1