Podmořský korál


náhrdelník délky 48 až 72 cm

13.04.2023

Nepřehlédnutelný, bohatý a dlouho slibovaný náhrdelník s podmořskou tématikou...

Dcera si totiž už dávno přála náhrdelník s korály a její požadavek byl, ať je opravdu velký/bohatý. Mé první pokusy o ušití se mi nelíbily a tak jsem práci opakovaně odložila. Mezitím jsem střádala různé mušličky, perleťové prvky a zajímavé korálky. Jenže Michal jen tak mezi řečí poznamenal, jestli náhodou přírodní podmořské materiály nepodléhají nějakým speciálním převozním pravidlům. A protože náhrdelník určitě pocestuje, tak jsem to musela vyřešit jinak. Objednala jsem korálky, které jsou tvarem jako mušličky, ale vyrobené ze skla.

A před nedávnem zřejmě nadešel správný čas a já dostala nápad, jak bohatý náhrdelník začít. Uháčkovala jsem pevným okem dutinku na červené Sněhurce oranžovočervenými korálky Preciosa asi velikosti 9/0. Na tu jsem pak našila větší motivy: peyote stehem ušitou mořskou hvězdici, dvě mušle a pak různé jednotlivé zajímavé korálky. Také jsem na dutinku našívala různě "korály" z korálků několika velikostí v odstínech od béžové po červenou. Nejdelší korálový motiv má délku asi 10 cm. K šití jsem použila nitě Nymo a Superlon. Jako obvykle jsem k dokončení použila chirurgickou ocel.

Celkově náhrdelník váží asi 230 g. Moje dcera je ale statečná i hrdá nositelka mých výrobků, takže věřím, že bude dělat parádu i radost. Když jsem se nechala v tom šperku manželem fotit, zjistila jsem, že já bych vlastně ty opravdové mušličky možná na něčem podobném ráda nosila. Takže kdo ví, zda neudělám další verzi...