Den 56

19.08.2013

Ahojte,
vyrazila jsem v půl druhé autobusem z Downtownu směrem k muzeu přírody a vědy. Zaplatila jsem pět dolarů vstupné a začala si prohlížet expozice o geologii, ledu a zvířatech od trilobitů, přes dinosaury až po repliky lebek různých homo-lidí a vycpané soudobé savce.

aljaska

Vše je nahustěno na překvapivě malém prostoru a skoro vše k ošahání. Mým favoritem se stala replika kostry jeskynního medvěda, je vážně obří, bohužel ho po poslední době ledové už nemůžeme potkat.

...Cave Bear

aljaska

Některé kosterní exponáty jsou originály a povětšinou pochází z jedné propasti na malinkém ostrově nedaleko Aljašky, kam po tisíciletí padala zvířata. Stále není úplně jasné, jak tam mohli vědci najít kostru polárního medvěda POD kostrou mamuta. :D

Vyšla jsem z muzea a pršelo. Povím Vám, že život opuštěné matfyzačky na Aljašce, když prší, je vážně peklo - zejména pro peněženku. Zbytek dne jsem totiž strávila brouzdáním po obchodech v Malu na Páté. Podařilo se mi udržet peněženku na dně batohu v aljašťanské čokoládárně, v božím obchodě s dárky a šperky Creative Chaos, v obchodech s obuví a oblečením, v bižuterii Claire's, v delikatesách Oil and Vinegar (kde jsem se chutně přichomítla k ochutnávce lososa v nějaké jejich spešl marinádě), v prodejně extravagantních klobouků, ... Nicméně Hallmark už jsem neustála. Jde o prodejnu dárků, diářů, bloků, luxusních psacích potřeb, mají nejširší nabídku přání a balících fičur na dárky, jakou jsem kdy viděla. Ale hlavně mají zboží s originálními Disneyovskými motivy. Takže jsem si čistě pro uspokojení úchylky na lepící papírky a barevné trhačky koupila neuvěřitelně nádhernou sadu obsahující čistou trhačku, linkovanou trhačku čvercových formátů, lepící papírky ušatého tvaru a keramické pero..a to vše s Mickeym!!!! Úplně se stydím napsat, že jsem si tímto udělala radost za nestydatých třináct dolarů.
No ale uznejte:

aljaska

Cestou z Malu jsem zmokla... Doufám, že do zítra přestane pršet. ;)

Doma byla Mary, dnes byla naposled v práci a o víkendu letí domů. Její aljašťanské dobrodružství je u konce, ale mě čeká ještě 28 dní! Tak mi, vážení čtenáři, zůstaňte věrni!

Pusu utrácečka.