Telč


prohlídka zámku a města

07.09.2023

Město Telč s cennou městskou památkovou rezervací je zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nejen proto jsme se do města chtěli podívat. Lákal nás taky zámek a další místa.

Zaparkovali jsme na Centrálním parkovišti a pak jsme se zámeckým parkem vydali na zámek. Tak jsme postupně absolvovali dvě prohlídky: I. Renesanční sály a IV. Zámecké podzemí. Obojí bylo velmi zajímavé a průvodkyně obě skvělé. Zámecká zahrada s fontánou a květinovými záhony a vzrostlými stromy je úžasná oáza. Sídlí tam správa zámku a jistě musí být hezké tamtudy chodit do práce.

Zámecký park s památnou Zachariášovou lípou (pojmenovaná po velmi výrazné telčské osobnosti), dalšími krásnými stromy, dřevěnými plastikami, lavičkami a zámeckým skleníkem přímo vybízí k proocházce. Ale nejlepší výhled na zámek je z lávky přes Ulický rybník.

Chráněná památková zóna, resp. Náměstí Zachariáše z Hradce už nás tolik nenadchlo. Naopak nám připadalo, že reklama a stánky toto místo degradují, Rozhodně zklamáním byl pokus najíst se v Bistro Café Friends. Těch možností se občerstvit tam příliš není, takže doporučuji svačinku s sebou. Završením situace byla zavřená vyhlídková věž kostela sv. Ducha, takže jsme se rozhodli návštěvu Telče ukončit. Nicméně město Telč má turistům co nabídnout a doporučujeme se tam vydat.

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1