Háčkované polštářové ovečky

30.11.2017

Myslela jsem si, že "plyšáky" do pelíšku chtějí jen děti. Omyl! První ovečka byla dárek na přání. Uháčkovala jsem manželovi polštářek, ehm, vlastně zvířátko. Vymyslet živočišný druh bylo snadné. Obdivoval ovečky, které jsem už dříve vyrobila, navíc příze Dolphin Loop mi evokovala beránčí kadeře. Takže jen tak z hlavy, podle intuice a něco málo obrázků jsem uháčkovala potah na polštář, hlavičku, končetiny...

Teď už si majitel jménem své společnice vyškemral pro ni i módní doplňky: šálu, recesistický převlek (Santa Claus). Čím bizarnější nápad to je, tím větší výzva pro mne.

Druhá ovečka je pro změnu z části pletená. Totiž ta příze, která má hned z výroby poutka, je na práci poněkud problematická, takže jsem chtěla zkusit, zda pletení půjde lépe. Přestože měla vypadat stejně jako ta první, každá je originál. Tato polštářkoovec je součástí mé prezentace ve výloze Dílny Šikulka v Merklíně a už je přislíbena kamarádce, které se po zveřejnění na facebooku velmi líbila.

Pro fanoušky háčkování a pletení dodávám, že kromě příze Himalaya Dolphin Loop jsem použila ještě Alize Softy, háčky 2.5 mm a 6 mm či jehlice 10 mm. Vyplněno PES kuličkami, vnitřek těla/polštáře ušitý z netkané textilie. Detaily čumáčku dovyšity.

Po dohodě jsem ochotná uháčkovat třetí provedení nebo i jiného průvodce pro sladké sny. Tak se mi neváhejte ozvat ;-)